FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Spis treści

Makijaż ślubny i makijaż wieczorowy

Moje studio makijażu i fotografii znajduje się w Krakowie na ul. Piltza 32. Bezpłatne oznaczone miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż ulicy.

Studio jest czynne w godzinach dogodnych dla klientów po wcześniejszej rezerwacji terminu. Dzięki temu z łatwością można zorganizować duże przyjęcia weselne lub wczesne ceremonie.

Tak, w swojej ofercie posiadam bardzo często wybierany przez Panny Młode Pakiet Ślubny w cenie 900pln zamiast 1100pln. Cena zawiera makijaż ślubny dla Panny Młodej oraz makijaż dla 3 dodatkowych osób z otoczenia Panny Młodej, może to być Druhna, Mama, Siostra, Teściowa, Bratowa, lub po prostu Przyjaciółka.

Dla Waszej wygody pakiet ślubny obejmuje 4 makijaże, wykonane jeden po drugim, tak, abyście mogły zdążyć z przygotowaniami na czas. Mam doświadczenie i chętnie pomogę rozplanować godziny mając na uwadze wizyty u fryzjera, dojazd do domu itp.

Załóż biały lub kremowy top. Przyjdź bez jakiegokolwiek makijażu. Przynieś swoje zdjęcia w sukni ślubnej, chętnie zobaczę też fryzurę próbną oraz dodatki. Warto też zastanowić się jakie makijaże lubisz. Pamiętaj, że nie zawsze jest możliwe wykonanie idealnie skopiowanie wymarzonego makijażu.

Jednak inspiracje pozwalają mi wyczuć Twój styl i mogę użyć tego jako punktu wyjścia do ustalenia co będzie dla Ciebie odpowiednie.  Wykonuję jeden makijaż dlatego tak ważne jest przygotowanie się do niego oraz nasza wspólna rozmowa, która zawsze pozwala mi zaproponować idealny dla Ciebie makijaż . 

Gwarancją REZERWACJI TERMINU na makijaż jest wpłata zaliczki w wysokości 100 PLN/osoba, płatności należy dokonać do 48 h od rezerwacji terminu na konto. Zaliczka jest bezzwrotna i przepada w przypadku rezygnacji z terminu z jakichkolwiek przyczyn. W dniu makijażu następuje rozliczenie pozostałej kwoty.

Gwarancją REZERWACJI TERMINU na Pakiet Ślubny jest wpłata zaliczki w wysokości 400 PLN, płatności należy dokonać do 48 h od rezerwacji terminu na konto. Zaliczka jest bezzwrotna, i przepada w przypadku rezygnacji z terminu z jakichkolwiek przyczyn. W dniu ślubu następuje rozliczenie pozostałej kwoty. W przypadku wykonywania mniejszej ilości makijaży w dniu ślubu cena pakietu nie ulega zmianie.

Oprócz właściwości kosmetyków, wpływ na efekt końcowy oraz trwałość makijażu ma w bardzo dużym stopniu stan Twojej cery oraz codzienna pielęgnacja. Pamiętaj, aby przygotować skórę przed samym makijażem. Wieczorem wykonaj sprawdzony peeling, następnie użyj kremu nawilżającego.

Nie zapominaj o ustach. Rano zastosuj codzienną pielęgnację. Nie nakładaj ciężkich kremów ani kremu SPF. Użyję odpowiedniego produktu, który współgra z makijażem. Oczywiście zapraszam Cię bez jakiegokolwiek makijażu.

Warto zadbać o gładką skórę bez wąsika ponieważ widoczne włoski mogą zepsuć nawet najpiękniejszy makijaż. Najlepiej sprawdź wcześniej ile Twoja skóra potrzebuje na regenerację. Zalecam, by nie wykonywać zabiegu woskiem bliżej niż 2-3 dni wcześniej, ponieważ makijaż nie przylega dobrze do świeżo wydepilowanej skóry.

Chętnie pomogę Ci ustalić najlepszą dla Ciebie godzinę makijażu. Cenię sobie punktualność i Ciebie też o to proszę. Pozwoli mi to wykonać w pełni trwały makijaż, a Tobie zrelaksować się przed ceremonią.

Dzięki doświadczeniu jakie posiadam, każdy makijaż trwa 1h, a próbny makijaż ślubny, ok 1,5h. Jestem dumna z tego, że zawsze przygotowuję swoje Klientki w ustalonych godzinach.

Wszystko zależy od godziny uroczystości i dostępności terminów. Jeśli mam wykonać makijaż przed fryzjerem, najczęściej proszę Klientkę o umycie włosów przed makijażem.

Bardzo dużo zależy od Twojej codziennej pielęgnacji oraz stanu cery. Korzystam z profesjonalnych produktów i technik, dzięki którym makijaż ślubny utrzymuje się przez cały dzień.

Najbardziej narażone na wytarcie się są usta i warto kupić na swój ślub pomadkę, którą wybierzemy na makijażu próbnym. W czasie upałów polecam również mieć ze sobą prasowany transparentny puder utrwalający makijaż oraz bibułki matujące.

Odkąd mam swoje studio nie dojeżdżam do Klientek. Mam tutaj idealne oświetlenie oraz warunki, dzięki którym mogę zagwarantować, że makijaż ślubny oraz makijaż wieczorowy dla Twoich gości będzie wyglądał perfekcyjnie.

Tak, lubię makijaż, który dodaje urody, a nie sprawia wrażenia maski. Twoja skóra będzie wyglądać świeżo i promiennie, a intensywność makijażu oczu oraz ust dostosujemy do Twoich potrzeb.

Kierując się swoim doświadczeniem, polecam każdej Pannie Młodej wykonanie makijażu próbnego. Jest to bardzo ważny krok do osiągnięcia wymarzonego wyglądu w tym szczególnym dniu. Najlepiej wykonać go 2-6 tygodni przed uroczystością. Jeśli jesteś już moją Klientką nie musisz umawiać się na makijaż próbny jeśli nie czujesz takiej potrzeby.

Załóż biały lub kremowy top. Przyjdź bez jakiegokolwiek makijażu. Przynieś swoje zdjęcia w sukni ślubnej, chętnie zobaczę też fryzurę próbną oraz dodatki. Warto też zastanowić się jakie makijaże lubisz. Pamiętaj, że nie zawsze jest możliwe skopiowanie wymarzonego makijażu.

Jednak te inspiracje pozwalają mi wyczuć Twój styl i mogę użyć ich jako punktu wyjścia do ustalenia z Tobą co będzie dla Ciebie odpowiednie. Wykonuję jeden makijaż dlatego tak ważne jest przygotowanie się do niego oraz nasza wspólna rozmowa, która zawsze pozwala mi zaproponować idealny dla Ciebie makijaż.

Sesja zdjęciowa

Rezerwacji najlepiej dokonywać z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem. Gwarancją rezerwacji
terminu jest wpłata zaliczki w wysokości 250 PLN/osoba, płatności należy dokonać do 48 h
od rezerwacji terminu na konto bankowe. Zaliczka jest bezzwrotna. W dniu sesji
następuje rozliczenie pozostałej kwoty. Przed wpłatą zaliczki zapoznaj się z regulaminem.

Niewiele kobiet uważa, że dobrze wychodzi na zdjęciach. Jestem po wielu szkoleniach, poprowadzę Cię w pozowaniu krok po kroku, tak, aby powstały zdjęcia o jakich marzysz. Udowodnię Ci, że możesz pięknie wychodzić na zdjęciach bez względu na wiek, czy rozmiar!

Wszystkie szczegóły dotyczące sesji omówimy telefonicznie. Pomagam opracować najlepszą dla Ciebie stylizację. Na czas sesji udostępnię swoją studyjną garderobę, a na Twoje życzenie mogę również przesłać Ci poradnik, w którym znajdziesz najcenniejsze wskazówki co warto zabrać ze sobą do walizki.

Nasze spotkanie potrwa około 2h. Przygotuj włosy do zdjęć, a ja zadbam o perfekcyjnymakijaż. Chętnie podzielę się z Tobą kontaktami do swoich ulubionych stylistek włosów.

Oczywiście makijaż możesz wykonać sama lub u innej makijażystki. Pamiętaj proszę, że w takim przypadku nie ingeruję w makijaż w postprodukcji. Gdy sama Cię maluję, robię to w taki sposób, aby nie było konieczności przeróbek w programach graficznych, a zdarzały mi się klientki, które miały krzywo lub zbyt ciemno pomalowane oczy, pomarańczową lub odciętą kolorystycznie twarz itp. Nie domalowuję, nie wyrównuję makijażu ani nie doklejam rzęs.

Tak, możesz jednorazowo zmienić termin z przyczyn losowych bez dodatkowych opłat. Wystarczy, że poinformujesz mnie o tym telefonicznie lub mailowo nie później niż 48h przed zaplanowaną sesją fotograficzną. Brak powyższej informacji lub nie pojawienie się w umówionym terminie oznacza rezygnację z niego oraz utratę zaliczki w całości.

Możliwość udostępniania zdjęć z sesji jest bardzo ważna dla fotografa. Podejrzewam, że Ty też trafiłaś do mnie widząc jakieś moje zdjęcie w Internecie? Będzie mi bardzo miło jeśli będę mogła pochwalić się efektami naszej współpracy. Uczestnicząc w sesji umownie wyrażasz zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku i imion do celów promocji mojego Studia. Udzieloną zgodę można w każdym momencie wycofać. Jeśli nie życzysz sobie publikacji zdjęć poinformuj mnie o tym.

Program graficzny służy mi do poprawy drobnych niedoskonałości. Dlatego bardzo proszę, przygotuj się do sesji tak, abyś miała wyprasowaną odzież, zadbane włosy i paznokcie oraz wykonaną depilację. Nie przerabiam tego w programie graficznym. Nie odmładzam, nie domalowuję makijażu ani nie odchudzam o kilka rozmiarów.

Produkcja zdjęć to proces, który dzieli się na kilka etapów, nie wszystko zależy tylko ode mnie. Maksymalnie 15 dni roboczych po sesji otrzymasz dostęp do nieobrobionych zdjęć z sesji, spośród których wybierzesz te ujęcia, które chcesz kupić. Masz na to kolejne 15 dni roboczych. Po tym czasie ja dokonuję wyboru które zdjęcia z sesji otrzymasz. Gotowe obrobione zdjęcia otrzymasz maksymalnie 30 dni roboczych od dnia dokonania wyboru zdjęć oraz uregulowaniu płatności za całe zamówienie (w tym dodatkowe ujęcia i produkty).

Otrzymasz tyle zdjęć ile obejmuje zakupiona oferta. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć z sesji zgodnie z aktualnym cennikiem. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć i nie udostępniam surowych plików RAW.

Studio znajduje się na ul Piltza 32 w Krakowie. Sesje wykonuję od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Studia. tj. 9:00-15:30. Najczęściej nasze spotkanie rozpoczyna się między 10:00-12:00. Zachęcam do podarowania sobie chwili dla siebie w dzień sesji, aby nie robić jej w pośpiechu. Jeśli jednak zupełnie nie masz możliwości pojawienia się na sesji w ww terminach, napisz do mnie. W weekendy sesje realizuję w wyjątkowych przypadkach i wyłącznie za dopłatą ustalaną indywidualnie z Klientem.

Nauka Makijażu

Wszystko zależy od Twojej aktualnej wiedzy i umiejętności oraz wymagań czego chciałabyś się nauczyć w zakresie makijażu. Zdarza się, że nasze spotkanie potrwa dłużej, ale 2h to niezbędne minimum, aby dowiedzieć się jak wykonać podstawowy makijaż.

Proszę, abyś zabrała ze sobą wszystkie kosmetyki kolorowe, bez względu na to, ile ich masz. Zrobimy przegląd kosmetyczki, abyś wiedziała, które z nich są dla Ciebie odpowiednie, co dokupić, a czego powinnaś się pozbyć. Pomaluj się tak jak potrafisz, nawet jeśli jest to tylko podstawowy makijaż. To da mi punkt wyjściowy i nakieruje mnie, na co ewentualnie zwrócić uwagę.

Gwarancją rezerwacji terminu jest wpłata zaliczki w wysokości 100 PLN, płatności należy
dokonać do 48 h od rezerwacji terminu na konto bankowe. Zaliczka jest bezzwrotna i
przepada w przypadku rezygnacji z terminu z jakichkolwiek przyczyn. W dniu naszego
spotkania następuje rozliczenie pozostałej kwoty.